Osiągnięcia Zespołu REGLE

Regle w trakcie swojej historii występowały wielokrotnie w kraju i za granicą promując region i zdobywając liczne nagrody:

ROK 2021

Góralski Karnawał Bukowina Tatrzańska – Taniec Zbójnicki – III miejsce oraz 3 pary taneczne – Wyróżnienie

Konkurs „Góralskie śpiewanie” edycja on-line, śpiew grupowy dziewcząt III miejsce

Przednówek w Planach – BRĄZOWY ZBYRCOK, śpiew grupowy dziewcząt

Wybór Nojśwarniyjsyj Górolecki – tytuł Nojlepsyj Tonecnicy otrzymała Klaudia Białoń

Festiwal Górali Polskich w Żywcu – wyróżnienie i eliminacja na MFFZG w Zakopanem, Dziewczęta w śpiewie grupowym – I miejsce

MFFZG w Zakopanem – BRĄZOWA CIUPAGA, NAGRODA BURMISTRZA ZAKOPANEGO oraz Nagroda ZŁOTY KOHUT

Festiwal Lachów i Góroli – II miejsce

Rok 2019

16.02.2019 Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej – wyróżnienie w popisie par tanecznych otrzymała Karolina Ku?ach
27.04.2019 MAŁE REGLE zdobyły SREBRNE KIERPCE na festiwalu w Zakopanem
28.04.2019 “Podgórzańskie Gody” Łużna – za występ z programem „Radośniki” zespół otrzymał Złotą Różczkę
28.04.2019 DUCHOWE NUCICKI w Czarnym Dunajcu – Na duchową nutę – muzyka?ci zespołu Regle otrzymali 1 i 3 miejsce
04.05.2019 Przednówek w Polanach-Kościelisko – dziewczęta z młodzieżowego zespołu REGLE zdobyły Brązowy Zbyrcok
08.2019 Dziewczęta z młodzieżowego zespołu REGLE zdobyły 2 miejsce za śpiew grupowy na SABAŁOWYCH BAJANIACH w Bukowinie Tatrzańskiej
18.08.2019 XVIII Święto Misia i Bartników w Poroninie – członkini młodzieżowego zespołu Regle Klaudia Bia?o? została Królową Miodu
X.2019 XX Konkurs Młodych Tonecników w Białym Dunajcu – wyróżnienie dla pary tanecznej w kategorii młodzieżowej: Zofia Chowaniec i Kamil Dzierz?ga oraz w kategorii dziecięcej: Jadwiga Skupień i Łukasz Świder, Małgorzata Skupień i Jan Skowyra

Rok 2018

16.01.2018 Mini Regle z Jasełkami w konkursie Gloria w Zakopanem – III miejsce
10.02.2018 Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej – wyróżnienie w popisie par tanecznych otrzymali Maciej Światek i Anna Nędza oraz Ewelina Rzadkosz i Krzysztof Karpiel
21.04.2018 “Podgórzańskie Gody” Łużna – konkurs, występ z programem „Redyk”
Srebrna Różczka

Rok 2017

14-15.10.2017 Konkurs w Rzeszowie
Para taneczna E.Rzadkosz i K.Karpiel – zdobyli Grand Prix
P.Świder i K.Świder – III miejsce
01.12.2017 Odbiór nagrody im. Orkana – II miejsce

Rok 2016

10.07.2016 “Nojśwarniyjso Górolecka” w Białym Dunajcu, zdobyte tytuły:

  • Nojwaniyso górolecka – Magdalena Dziubas
  • Najparadniysko górolecka oraz nagroda publiczności – Ewa Stoch
06.08.2016 Zespół REGLE na Festiwalu Górali Polskich w Żywcu
z programem “Chrzciny”- wyróżnienie
11.08.2016 Grupa śpiewacza dziewcząt na Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej
Dziewcząta zdobyły I miejsce
2.10.2016 Ratu?�w – I miejsce w śpiewie solowym dla Kasi Stasik
8-9.10.2016 Międzynarodowy Festiwal w Polanicy Zdroju
II miejsce dla Zespołu Regle za program „Chrzciny na Podhalu”

Rok 2015

VI Tatarzański Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych o „Złote Kierpce”

  • Nagroda ZŁOTE KIERPCE – „Małe Regle”

Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej

  • I miejsce w śpiewie solowym
  • III miejsce w mowie Starosty Weselnego

43 karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej

  • Wioletta Król – wyróżnienie
  • Maciej Staszeczka – wyróżnienie

FESTIWAL FOLKLORYSTYCZNY W ZAKOPANEM

  • „Małe Regle” zdobyły „ZŁOTE KIERPCE” za program „Watra na Galicowej Grapie”

39 KARPACKI FESTIWAL DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW REGIONALNYCH W RABCE

  • „Małe Regle” z programem „Watra na Galicowej Grapie” – Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

SABAŁOWE BAJANIA W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ

  • Kasia Stasik – wyróżnienie za śpiew solowy

 

11 grudnia 2015 roku zespół REGLE otrzymał Nagrodę im. O. Kolberga za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury wiejskiej


Rok 2014

„BETLEJEMSKA ZORNICA”, Podhalański Przegląd Grup Kolędniczych, Olcza

  • główna nagroda dla grupy dorosłej zespołu REGLE

42 Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej

  • III miejsce w przeglądzie grup kolędniczych
  • Wyróżnienie w tańcu zbójnickim
  • Wyróżnienie dla Haliny Skupień i Macieja Dziubasa w popisie par tanecznych

Rok 2013

41 Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej

  • wyróżnienie dla Beaty Ga? i Macieja Staszeczki w popisie par tanecznych

IV Tatarzański Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych o „Złote Kierpce”

  • Nagroda SREBRNE KIERPCE – „Małe Regle”

Konkurs Tischnerowski, Teatr PWST, Kraków

  • I miejsce z wyróżnieniem dla zespołu REGLE

Wybory Nojśwarniyjsyj Gorolecki w Białym Dunajcu

  • Tytuł Nojśwarniyjsyj Gorolecki zdobyła Halina Skupień

Festiwal Górali w Żywcu

  • SREBRNE ŻYWIECKIE SERCE, program występu „Przenosiny”, kwalifikacja na MFFZG w Zakopanem

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

  • ZŁOTA CIUPAGA dla wielopokoloniowego zespołu REGLE

Międzynarodowy Festiwal w Polanicy Zdrój

  • Nagroda GRAND PRIX

MARKA TATRZAŃSKA przyznana przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem


Rok 2012

Przegląd na „Duchową nutę”, Czarny Dunajec

  • wyróżnienie w śpiewie dla dziewcząt z „Małych Regli”

Przednówek w Polanach-Kościelisko

  • wyróżnienie dla Ewekiny Rzadkosz

X Papieska Majówka Tatrzańska

  • I miejsce dla mieszanej grupy śpiewaczej

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Kadzidle

  • wyróżnienie dla grupy młodzieżowej REGLI wraz z dorosłymi

Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej

  • III miejsce dla dziewcząt z młodzieżowej grupy

Przegląd Młodych Tonecników w Białym Dunajcu

  • wyróżnienia dla 2 par tanecznych

Rok 2011

Konkurs Papieski „Na Was można liczyć” w Leśnicy

  • I miejsce w śpiewie dziewcząt (Małe Regle)

Przegląd Śpiewu Pasterskiego, XIX Przednówek w Polanach

  • II miejsce

Wybory Nojśwarniyjsyj Gorolecki

  • Tytuł nojlepsyj śpiywocki dla Hani Chowaniec-Kakarus

Sabałowe Bajania, Bukowina Tatrzańska

  • I i II miejsce dla grup śpiewaczych

Przegląd śpiewu pasterskiego w ramach Święta Ulicy Kościeliskiej

  • I miejsce w śpiewie solowym dziewcząt
  • II miejsce śpiew grupowy

Rok 2010

XVII Przednówek w Polanach

  • wyróznienie dla grupy śpiewaczej dziewcząt

Wybory Nojśwarniyjsyj Gorolecki

  • 2 tytuły

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

  • Spinka góralska
  • Nagroda Biura Promocji Zakopane
  • Nagroda Burmistrza Miasta Zakopane
  • Nojpiykniyjso górolecka festiwalu

Rok 2009

Memoriał Jana Fudali

  • udział w konkursie recytatorskim – Grand Prix
  • II miejsce w konkursie tańca zbójnickiego

XXV Muzykowanie na góralską nutę

  • II miejsce w śpiewie dziewczyn

XXXVII Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej

  • 3 wyróżnienia w popisie par tanecznych

Festiwal w Łużnej „Podgórzańskie Gody”

  • I miejsce – kwalifikacja na Ogólnopolski Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej

Ogólnopolski Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej

  • I miejsce

Konkurs w Czarnym Dunajcu

  • I miejsce zespół „Małe Regle”

XXXIII Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

  • wyróżnienie zespół „Małe Regle”

Rok 2008

XXXVI Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej

  • para taneczna -wyróznienie
  • taniec zbójnicki -wyróżnienie

XVI Przednówek w Polanach

Śpiew solowy – II miejsce

Konkurs na „Nojśwarniejsom Górolecke” – tytuł „nojparadniejsyj”

Wybór Harnasia Roku 2008

  • Harnasiem Roku został członek zespołu, Marcin Walkosz

Tydzień Kultury Beskidzkiej -Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywcu

  • wyróżnienie

Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej

  • grupa śpiewacza do 21 lat – II miejsce
  • grupa śpiewacza powyżej 21 lat – I miejsce
  • śpiew pytacki – II miejsce
  • konkurs gawędziarzy ludowych – I miejsce

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

  • występ poza konkursem z programem „Na polanie przy sałasie”
  • „Złoty Zbyrcok” w śpiewie grupowym dziewcząt

Rok 2007

XXXV Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej

  • Para taneczna – wyróżnienie

XV Przednówek w Polanach

Śpiew grupowy dziewcząt – wyróżnienie w konkursie na „Nojśwarniejsom Górolecke”. Dziewczęta z REGLI zdobyły tytuły:

  • nojsykowniyjsyj
  • nojsykowniyjsyj i nojśwarniyjsyj posiadnikow
  • nojlepsyj śpiywocki

Wybór Harnasia Roku 2007

  • Harnasiem Roku został członek zespołu, Jan Malacina

Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej

  • grupa śpiewacza do 14 lat – III miejsce
  • grupa śpiewacza powyżej 14 lat – III miejsce
  • grupa śpiewacza powyżej 21 lat – I miejsce

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Zespół REGLE gospodarzem Festiwalu

  • „Srebrny Zbyrcok” w śpiewie grupowym dziewcząt

VII Konkurs Młodych Tonecników w Białym Dunajcu

  • „Mini-Regle” – wyróżnienie w tańcu solowym

Rok 2006

Duchowe Nucicki w Czarnym Dunajcu

  • II miejsce w śpiewie grupowym dziewcząt

XXXIV Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej

  • 3 wyróżnienia w popisie par tanecznych
  • taniec zbójnicki – wyróżnienie

Tydzień Kultury Beskidzkiej – Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywcu

  • Złote Żywieckie Serce za „Odpust w Poroninie”
  • Grupa śpiewacza dziewcząt – II miejsce
  • Śpiew solowy – II miejsce

Wybór Harnasia Roku 2006

  • Harnasiem Roku został członek zespołu, Stanisław Gut

-Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej

  • I miejsce w śpiewie grupowym dziewcząt

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

  • Zespół REGLE gospodarzem Festiwalu
  • Nagroda Publiczności
  • Nagroda Burmistrza Miasta Zakopane (obie za „Odpust w Poroninie”)
  • „Złoty Zbyrcok” w śpiewie grupowym dziewcząt

I Parada Regionów

Uczestnictwo wraz z takimi zespołami jak

  • Mazowsze
  • Śląsk
  • Kościerzyna z Kaszub

Rok 2005

XXXIII Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej

  • cztery wyróżnienia w popisie par tanecznych

Festiwal Górali Polskich w Żywcu

  • II miejsce w śpiewie solowym dziewcząt

XIII Przednówek w Polanach

  • wyróżnienie w śpiewie grupowym i solowym dziewcząt

Przegląd Zespołów Gminnych w Poroninie

  • wyróżnienie

Rok 2004

Duchowe Nucicki w Czarnym Dunajcu

  • I miejsce w śpiewie grupowym dziewcząt

XXXII Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej

  • Cztery wyróżnienia w popisie par tanecznych (w tym wyróżnienie specjalne)

Wybór Nojśwarniejsej Górolecki w Białym Dunajcu

  • I i II miejsce (nojśwarniejso i nojparadniejso)

Wybór Harnasia Roku

  • Harnasiem Roku został członek zespołu Paweł Ga?-Grybus

XII Przednówek w Polanach

  • I miejsce w konkursie bram weselnych

Przegląd Zespołów Gminnych w Poroninie

  • wyróżnienie za widowisko „Na holi”

Jesień Tatrzańska pod Gubałówką

  • I miejsce za śpiew grupowy i solowy dziewcząt

Rok 2003

XXXI Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej

  • I miejsce w kokursie tańca zbójnickiego
  • Trzy wyróżnienia w popisie par tanecznych

Festiwal Górali Polskich w Żywcu

  • III miejsce – BR?ZOWE SERCE za “Przenosiny”
  • I miejsce w śpiewie solowym dziewcząt
  • I miejsce w konkursie instrumentalistów – solistów
  • II miejsce w śpiewie grupowym dziewcząt

XI Przednówek w Polanach

  • Wyróżnienie w śpiewie grupowym dziewcząt

XXXV Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

  • II miejsce (Srebrna Ciupaga) za występ w kategorii zespołów autentycznych (największe, jak do tej pory, osiągnięcie zespołu)
  • III miejsce (Brązowy Zbyrcok) w śpiewie solowym dziewcząt

Wybór Nojśwarniejsej Górolecki w Białym Dunajcu

  • I i V miejsce (nojśwarniejso i nojrzetelniejso)

Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej

  • I miejsce – śpiew solowy dziewcząt
  • I miejsce – śpiew pytacki
  • II miejsce – śpiew grupowy dziewcząt
  • III miejsce -gawędy góralskie

Rok 2002

XXX Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej

  • I wyróżnienie w popisie par tanecznych
  • III miejsce w konkursie tańca zbójnickiego

X Przednówek w Polanach

  • wyróżnienie dla instrumentalisty
  • wyróżnienie za śpiew grupowy dziewcząt
  • wyróżnienie dla muzyki weselnej

XXXIV Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Zespół pełnił funkcję Gospodarza

  • I nagoda „Złoty Zbyrcok” za śpiew grupowy dziewcząt

Rok 2001

Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej

  • I miejsce -śpiew grupowy dziewcząt
  • II miejsce – śpiew grupowy dziewcząt
  • I miejsce -za gadkę
  • II miejsce -dla instrumentalisty